Kooliga ühendatud Aseri Lasteaia ajalugu

Esimesed ülestähendused korraldatud lastehoiust Aseris on aastast 1950, mil Aseri Tellisetehas avas lasteaia aadressil Pargi 1. Peagi ehitati lasteaia tarbeks eraldi hooned aadressil Kesktänav 1 ja 5. Seoses tehase laiendamistega ja elanikkonna kasvuga ehitati 1970ndatel aastatel veel üks lasteaiahoone (praegu Lille Turvakodu).
1992 kuulutati Aseri Keraamikatehasele pankrot ja likvideeriti lasteaed Aseris. Alates 1993. aastast töötas Aseri turvakodus 1 lasteaiarühm.
1997. aastal ehitati ümber lasteaia tarbeks ruumid Aseri Keskkoolis. Taasavati eraldi asutus oma eelarve ja ruumidega kahe rühma tarbeks. Laste arv oli 40. Pidevalt oli järjekorras kuni 20 last ja see tekitas vajaduse avada veel üks rühm. 2001. aastal laiendati lasteaeda ühe rühma võrra. Nüüd on lasteaias kohti kuni 60 lapsele.